19.10.2015 Sprendimai Renovacija, XPS

Apšiltinimas iš vidaus su Finnfoam FI-300/40S plokštėmis

 

Finnfoam S40 renovacinės plokštės yra skirtos šilumos izoliacijai iš vidaus. Renovacinių plokščių S40 storis yra 40 mm, matmenys 600 x 2600 mm.

ren2.gif

siltinimas_is_vidaus_1.jpgPlokštės tvirtinamos prie sienos medinėmis lentjuostėmis (20 mm x 50 mm), kurios įlenda į plokščių šonuose esančias išdrožas. Izoliacinės plokštės prispaudžiamos tarp senos sienos ir lentjuosčių. Norint geriau užsandarinti siūles, galima naudoti sandarinimo putas ar sandarinimo masę. Izoliacija taps vientisa ir neliks šilumos tiltelių. Prie lentjuosčių tvirtinama vidaus apdailos plokštė, pavyzdžiui, gipskartonis. Konstrukcija užims nedaug vietos ir bus sandari. Be to, medinės konstrukcijos galės plėstis ir susitraukti, o sienos atsparumas drėgmei dėl to nemenksta. Poliuretano putomis užsandarinami apatiniai ir viršutiniai plokščių kraštai bei montažinės skylės. Taip termoizoliuotos sienos bus vientisos ir sandarios, nebus šaltų kampų ir skersvėjų.

siltinimas_is_vidaus_2.jpgPapildomai apšiltinus sieną, kuri atitinka senus reikalavimus (U=0,28 W/(m²K), 1985-2003 m.), renovacinėmis plokštėmis Finnfoam S40, sienos šiluminės savybės padidėja apie 30 %. Nauja U vertė bus apie 0,20 W/(m2K). Iš tikrųjų, padidėjimas turėtų būti daug didesnis, kadangi kartu padidėja ir konstrukcijos sandarumas. Vidutinis oro nutekėjimo rodiklis karkasiniuose namuose yra apie 4. Oro nutekėjimo rodiklį sumažinus iki 1, dėl geresnės izoliacijos, energijos poreikis individualiuose namuose apšiltinimui sumažėja apie 15 % vien tik padidinus sandarumą. Sandarumas (oro nutekėjimo rodiklis) nėra įtraukiamas skaičiuojant konstrukcijos U vertę.

Senesnių sienų šilumos izoliacinės savybės padidėja dar labiau. Jei sena siena turi panašiai 100-120 mm storio izoliacijos, tai Finnfoam S40 renovacinė plokštė padidins izoliacines savybes daugiau nei 50 %. Sienos U vertė bus 0,25 W/(m²K).

Finnfoam renovacinės plokštės pasižymi geromis izoliacinėmis ypatybėmis ir yra tvirtos, nors  jų storis tik 40 mm. Plokštes lengva montuoti, jos nedulka ir netrupa.

Išsamią Finnfoam FI-300/40S plokščių montavimo instrukciją rasite paspaudę čia.