A+ klasės iššūkiai naujai statomiems namams – jau nuo sausio
Pastatų energinio efektyvumo reikalavimai auga. Jau nuo sausio 1 d. naujai statomiems pastatams bus taikomi A+ klasės energinio naudingumo reikalavimai. Specialistai dalijasi patirtimi, kaip to pasiekti ir į ką atkreipti dėmesį.
Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: stogas (IV)
Reikalavimai A klasės pastato stogo izoliaciniam sluoksniui yra dar didesni nei sienoms, todėl stogo storis gali padidėti iki 60 cm ar net daugiau. Tai iš esmės keičia viso pastato konstrukcijas, nes reikia ne tik sugalvoti, kaip tokį stogą įrengti, bet ir dėl storos stogo konstrukcijos apkrovos perskaičiuoti laikančiųjų sienų ir pamatų stiprius. Todėl tinkamą konstrukciją ir medžiagas reikia pasirinkti jau projektuojant tokį namą.
A klasės namo apšiltinimas: sienos (III)
Šilumos praradimas per sienas yra didžiausias pastato nuostolių šaltinis individualiuose namuose, kuris proporciškai didėja aukštėjant pastatams, nes sienų plotas tik didėja. Tinkamas ir efektyvus sienų apšiltinimas yra greičiausias būdas sumažinti šilumos nuostolius. Energiškai efektyviame pastate sienos izoliacija turi atlikti daugiau funkcijų negu D, C ar B klasės name, todėl jos parinkimui ir teisingam įrengimui reikia skirti ypatingą dėmesį.
Šlaitinio stogo šiltinimas: sprendimas, nulemsiantis namo kokybę
Apie stogo šiltinimą būtina pagalvoti jau namo planavimo etape – stogas yra viena iš svarbiausių namo atitvarų, per kurią galima netekti net iki 40 proc. šilumos. Ir nors dažnas įsivaizduoja, kad šis statybų etapas nekels didelių iššūkių, nuomonė pasikeičia, kai tenka susidurti ne tik su didėjančiais reikalavimais energijos išsaugojimui, tačiau ir su reikalingo izoliacinio sluoksnio mastais.
A klasės namo apšiltinimas: pamatai ir grindys ant grunto (II)
Kiekvieno namo statyba prasideda nuo pamatų įrengimo. Tai pastato pagrindas, nuo kurio tvirtumo priklauso ir viso namo kokybė. Kartu tai yra atitvara, nuolat besiribojanti su šalta aplinka – gruntu. Senuose namuose iki 20 proc. šilumos prarandama per pamatus ir grindis ant grunto, todėl statant energiškai efektyvius ar A klasės namus, turi būti kreipiamas ypatingas dėmesys tinkamam tokių konstrukcijų apšiltinimui.
A klasės namo apšiltinimas: kas svarbiausia (I dalis)
Energetiškai efektyvūs statiniai pasižymi gera šilumos izoliacija, yra sandarūs, juose minimizuoti šiluminiai tilteliai, sumontuoti tinkami langai ir durys, pasirūpinta vėdinimu su rekuperacija, energija gaunama panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, apgalvota statinio orientacija saulės atžvilgiu ir kt.
Sprendimai, užtikrinantys pastatų energinį naudingumą
Energinis naudingumas šiuo metu yra vienas svarbiausių, jei ne pats svarbiausias kokybinis kriterijus, nusakantis pastato vertę. Aukštesni energinio naudingumo parametrai pasiekiami naudojant geresnių techninių charakteristikų medžiagas ir įdiegiant inovatyvius projektinius bei technologinius sprendimus.
Finnfoam FI-300/40S renovacinės plokštės papildomai izoliacijai
Finnfoam S40 renovacinės plokštės - šilumos izoliacijai iš vidaus.
Šildomų patalpų papildoma izoliacija iš vidaus su FF-PIR plokštėmis
Ką daryti žmonėms, kurie gyvena senos statybos nerenovuotuose butuose, kai kiekvieną žiemą šiluma prarandama per neapšiltintas išorines sienas, tenka mokėti dideles sąskaitas už šildymą, o renovacija jų name neprasidėjus?
Finnfoam plokštuminiai pamatai - energiškai efektyviems pastatams
Plokštuminiai pamatai yra pripažįstami kaip labiausiai tinkantys pasyviems ir energiškai efektyviems namams. Jie tinka tuomet, kai norima pasiekti maksimalų namo energinį efektyvumą.
Rūsio sienos šiltinimas Finnfoam CW-300 plokštėmis
Izoliuojant rūsio sienas iš lauko pusės, galima susidurti su tokiais pat sunkumai, kaip ir apsaugant pamatus nuo įšalo. Finnfoam gaminiai patikimai izoliuoja išorines rūsio sienas ir puikiai atlaiko grunto slėgį bei galimas horizontalias įšalo sukeliamas apkrovas.
Finnfoam sprendimai atvirkštinio stogo konstrukcijai
Atvirkštinio stogo konstrukcijos naudojamos eksploatuojamiems stogams, įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, terasas, arba žaliuosius stogus. Projektuojamas atvirkštinis stogas privalo atlaikyti numatytas apkrovas, būti ilgaamžis, o naudojama apšiltinimo sistema ne tik turi užtikrinti ilgalaikį termoizoliacinių savybių išlaikymą, bet ir tinkamai apsaugoti stogo konstrukciją nuo vandens bei drėgmės poveikio.